Baňkování

Baňkování

Je stará a velmi spolehlivá metoda, používaná již ve starověku. Odstraní bolesti zad a kloubů (ramena, kolena, kyčle, bedra). Touto metodou bolest mizí velmi rychle a bezbolestně. Velmi vhodné před masáží, neboť svaly se dokonale uvolní a uleví se tak celému tělu.

Bři baňkování se používají baňky různých velikostí, záleží na druhu a velikosti svalu, na který se přikládají a na druhu terapie. Malé baňky se používají hlavně na akupresurní body a na šíji.

Baňky se nahřejí a přiloží na kůži, vzniká podtlak a baňka se přisaje na pokožku. Kůže se silně prokrví a okysličí, následně se vyplaví škodliviny. Na kůži po odstranění baňky zůstávají nebolestivé krevní podlitiny o velikosti přiložené baňky. Tyto podlitiny mizí do 7-14 dnů.

Terapie trvá 20-30 minut, Baňky se nechávají působit 10-20 minut, potom je vhodný krátký odpočinek, nebo masáž. Baňkování lze provádět u všech věkových kategorií, u těhotných žen po dohodě s lékařem. Po uvolnění baněk je vhodná kratší regenerační masáž, která uvolní svaly a dokonale uvolní klienta. Baňkování je vhodné provést opakovaně 2-3x za sebou. Potom dochází k úplnému uvolnění svalstva. Pozor - bolesti mizí už po první terapii baňkami! Baňkami se může dělat i masáž – mohou se posouvat po dobře naolejované kůži. Dochází k velkému prokrvení a uvolnění páteře. Výborných účinků je dosaženo při aplikaci baněk na jednotlivé meridiány, akupresurní body, či na chronické otoky způsobené nahromaděnou lymfou.

Baňkování

Kontraindikace

  • otoky srdečního původu
  • akutní trombózy, velké křečové žíly
  • otevřené rány


 
 
Reklama: www.silikonove-hodinky.cz